LAMBETH & SOUTHWARK PRIMARY SCHOOLS FOOTBALL (L&SPSF)
L&SPSF home page
 
 
NEWS - last updated Thursday 13 February 2020
Latest information on L&SPSF activities
 
 
9 a side Divisions, Fixtures and Results 2019/20 season
Composition of 9v9 divisions for 2019/20 season with fixtures and results
 
 
2019/20 Season 9v9 LEAGUE TABLES
LEAGUE TABLES
 
 
7 a side GIRLS FOOTBALL 2019/20 - LEAGUE TABLES, RESULTS & FIXTURES
GIRLS FOOTBALL - tables, results & fixtures
 
 
Season 2019/20 COMPETITION RULES
Rules governing the running of the league and its divisions
 
 
SCHOOL CONTACTS
Contact details of all participating schools.
 
 
MAGAZINE CUP
The Magazine Cup is a 9 a side knock out cup run by L&SPSF on behalf of the South London Schools F.A.
 
 
FAIR PLAY AWARDS and CRITERIA
Trophies to be awarded to schools for the sporting conduct of players, spectators and coaches.
 
 
FAIR PLAY TABLES FOR 2019/20
2019/20 Fair Play tables by division
 
 
11 & 9 A SIDE HONOURS
Trophy winners, 1997/98 to date
 
 
7 a side winners
Winners and runners up of the 7 a side competitions from 1997 to present
 
 
2013/14 Divisions, Fixtures & Results
Composition of divisions, fixtures and weekly results
 
 
2012/13 DIVISIONS, FIXTURES and RESULTS
Fixtures and Results
 
 
2011/12 League Tables
Final league tables 2011/12
 
 
XIV ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT
Small sided competition held on 13 June 2010
 
 
XI ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT - June 2007
A review of the 11th 7 a side tournament held on 10 June 2007 at the South Bank University Sports Ground.
 
 
X ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT
Record of the 10th event on 11 June 2006
 
 
Rosendale Playing Fields Redevelopment
Information regarding the planned works to LPSFL's main venue.
 
 
South London Schools FA - District under 11 team
the South London Schools FA representative team, playing record and information
 
 
Complaints or Comments
Form for making comments or complaints
 
 
2005/2006 RESULTS
All league and cup results from the 2005/06 season
 
 
2005/06 FINAL LEAGUE TABLES
2005/06 Final League Tables
 
 
IX ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT
All day schools football tournament held every year at South Bank University
 
 
CONSTITUTION
The constitution of the league with codes of guidance for players, coaches/managers and spectators
 
 
History of the League
Previous seasons reviewed since 1997/98
 
 

9 a side Divisions, Fixtures and Results 2019/20 season


RESULTS

Saturday 28 September
Magazine Cup
Corpus Christi 0 v 2 Fenstanton
Sunnyhill v St Joseph's (S'hill concede)
St Mary's 2 v 8 St John's
Francesca Cabrini 3 v 4 Camelot
Crawford 1 v 0 Hill Mead

Wednesday 2 October
Magazine Cup
Henry Cavendish 14 v 1 Judith Kerr


Saturday 5 October
Magazine Cup
Rosendale 4 v 1 Telferscot
Streatham Wells 2 v 9 Richard Atkins
Vauxhall Wyvil 5 v 2 Macaulay
Herbert Morrison 1 v 4 Kingswood
C. Manor 0 v 3 Sudbourne  
Lyndhurst v St Leonard's (St Leonard's concede)
Henry Cavendish 6 v 0 Hitherfield
St Andrew's 2 v 3 Elm Wood

Saturday 12 October
Magazine Cup
Sudbourne 0 v 5 Goose Green 
Kings Avenue 2 v 4 Woodmansterne
Immanuel 3 v 1 Crawford
Julian's 7 v 4 Kingswood (aet)
Richard Atkins 3 v 2 Holy Trinity
Fenstanton 6 v 1 Vauxhall Wyvil
Dunraven v St Joseph's (postponed)

Lyndhurst v St John's  (postponed)
Loughborough v Crown Lane (postponed)

Thursday 17 October
D Division
Judith Kerr 3 v 3 Macaulay


Saturday 19 October
B Division
Lyndhurst 1 v 3 Francesca Cabrini 
Magazine Cup
Rosendale 7 v 1 Richard Atkins 
Immanuel 2 v 3 aet Elm Wood
Crown Lane 1 v 4 Loughborough
Dunraven 5 v 0 St Joseph's

Saturday 2 November
A Division
Henry Cavendish 4 v 1 Rosendale
Julian's 4 v 7 St Andrew's
B Division
Hill Mead 2 v 2 Goose Green
Vauxhall Wyvil 3 v 4 Allen Edwards

C Division
Holy Trinity 1 v 0 Hitherfield
Sunnyhill 5 v 0 Woodmansterne
D Division
Kings Avenue v Clapham Manor (awarded to K. Ave.)

Magazine Cup
Dunraven 4 v 3 Camelot  (aet)


Saturday 9 November
B Division
Corpus Christi 1 v 3 Francesca Cabrini

Goose Green 4 v 3 Crawford
Lyndhurst 2 v 4 Camelot
D Division
St Joseph's 2 v 0 Judith Kerr


Saturday 16 November

A Division
Elm Wood 4 v 2 Julian's

Fenstanton 6 v 4 Immanuel
C Division
Holy Trinity 1 v 2 Dunraven
Richard Atkins v Crown Lane (game awarded to C. Lane)
D Division
Streatham Wells 3 v 3 Kings Avenue
Sudbourne 8 v 1 St Leonard's


Saturday 23 November
A Division
Henry Cavendish 4 v 1 St Andrew's
Rosendale 7 v 3 Kingswood

B Division
Allen Edwards 8 v 3 Crawford
Camelot 1 v 3 Corpus Christi
Hillmead 1 v 1 Lyndhurst

C Division
Crown Lane 2 v 6 Woodmansterne

Dunraven 6 v 3 Hitherfield
D Division
Clapham Manor 4 v 1 Sudbourne


Saturday 30 November
A Division
Elm Wood 4 v 0 Kingswood
St John & St Clement 1 v 4 Fenstanton
B Division
Goose Green 3 v 2 Vauxhall Wyvil

Kings Avenue 1 v 0 Sudbourne
D Division
Judith Kerr 0 v 7 Streatham Wells
C Division
Herbert Morrison 0 v 9 Telferscot
Richard Atkins 3 v 2 Holy Trinity

Saturday 7 December
Rosendale Playing Fields

B Division
Corpus Christi 0 v 0 Hill Mead
Crawford
1 v 0 Loughborough
Francesca Cabrini 0 v 2 Camelot
C Division
Dunraven 7 v 0 Crown Lane
Hitherfield 10 v 0 Herbert Morrison

D Division
Paxton 0 v 7 Clapham Manor
St Marys 1 v 5 Streatham Wells

Saturday 14 December
A Division
Kingswood 0 v 6 Henry Cavendish
Rosendale 2 v 1 Julian's
B Division
Loughborough 4 v 2 Francesca Cabrini
Lyndhurst 1 v 2 Goose Green
C Division
Telferscot 4 v 4 Richard Atkins

D Division
Judith Kerr 14 v 0 Paxton
Macaulay 1 v 3 St Mary's

Saturday 11 January
A Division
Fenstanton 6 v 0 Elm Wood
Immanuel 0 v 7 St John & St Clement
B Division
Allen Edwards 0 v 7 Loughborough
Camelot 2 v 3 Vauxhall Wyvil
Corpus Christi
3 v 0 Crawford
Hill Mead 2 v 2 Francesca Cabrini

C Division
Crown Lane 1 v 9 Telferscot
Hitherfield 11 v 0 Richard Atkins
Holy Trinity 1 v 1 Woodmansterne
Sunnyhill 3 v 5 Dunraven

D Division
Kings Avenue 1 v 1 St Joseph's

Sudbourne 1 v 4 St Mary's

Saturday 18 January
ALL GAMES POSTPONED

Saturday 25 January
A Division
Henry Cavendish 7 v 3 Julian's
Kingswood 0 v 2 St John & St Clement

Rosendale 2 v 1 St Andrew's
B Division
Camelot 3 v 0 Allen Edwards
Goose Green 0 v 4 Loughborough
Lyndhurst 6 v 1 Vauxhall Wyvil

C Division
Herbert Morrison 1 v 7 Crown Lane
Sunnyhill 10 v 1 Telferscot
D Division
Clapham Manor 5 v 0 Judith Kerr
Macaulay 10 v 1 Paxton
St Joseph's 5 v 0 Sudbourne
Streatham Wells 11 v 1 St Leonard's


Saturday 1 February
A Division
St John & St Clement 2 v 0 St Andrew's

B Division
Corpus Christi 3 v 0 Lyndhurst
Francesca Cabrini 4 v 5 Vauxhall Wyvil
Goose Green 1 v 1 Camelot
Hill Mead 4 v 2 Crawford
C Division
Hitherfield 5 v 2 Crown Lane

D Division
Kings Avenue 0 v 2 St Mary's

Saturday 8 February
A Division
Elm Wood 1 v 7 Henry Cavendish
Fenstanton 5 v 4 Rosendale
Kingswood 1 v 4 Julian's
C Division
Dunraven 4 v 0 Richard Atkins
Holy Trinity 1 v 3 Sunnyhill
Telferscot 1 v 4 Woodmansterne
D Division
Macaulay 1 v 2 St Joseph's
Paxton 1 v 6 Kings Avenue
Sudbourne 1 v 3 Judith Kerr

FIXTURES

Saturday 15 February
Rosendale Playing Fields
09.30 Clapham Manor v St Joseph's (postponed)
10.30 Woodmansterne v Herbert Morrison (postponed)
11.30 Loughborough v Vauxhall Wyvil (postponed)
11.30 Sudbourne v Streatham Wells (postponed)
Alleyn's School
09.30 Hitherfield v Sunnyhill (postponed)
09.30 Telferscot v Dunraven (postponed)
10.30 Elm Wood v St Andrew's (postponed)
10.30 Crawford v Camelot (postponed)

Saturday 29 February
Rosendale Playing Fields
09.30 Immanuel v Julian's
09.30 Macaulay v King's Avenue

10.30 Paxton v Sudbourne
10.30 Herbert Morison v Woodmansterne

11.30 Loughborough v Hill Mead
11.30 Crown Lane v Holy Trinity 
Alleyn's School
09.30 Judith Kerr v St Mary's
09.30 St John & St Clement
10.30 Allen Edwards v Goose Green
10.30 Lyndhurst v Crawford

Saturday 7 March
Rosendale Playing Fields
09.15 Clapham Manor v St Joseph's
09.30 Corpus Christi v Vauxhall Wyvil

10.30 Streatham Wells v Sudbourne
11.30 Loughborough v Camelot
11.30 Dunraven v Telferscot  
Dulwich Sports Ground
11.30
Allen Edwards v Francesca Cabrini
Alleyn's School

09.30 Sunnyhill v Hitherfield
09.30 Fenstanton v St Andrew's
10.30 Henry Cavendish v Immanuel
10.30 Herbert Morison v Richard Atkins

Text-only version of this page  |  Edit this page  |  Manage website  |  Website design: 2-minute-website.com